Events details

EUCF Webinar in Polish Language on 17 March, 10 - 12 a.m.

Podczas drugiego naboru, który potrwa od 29 marca do 31 maja 2021 r. grant w wysokości 60 tys. € otrzyma ponad dwukrotnie więcej wnioskodawców niż w pierwszym naborze.

 

Aby dowiedzieć się więcej o zmianach w ramach EUCF, które będą obowiązywać podczas aplikowania w drugim naborze, zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium informacyjnym dla wnioskodawców z Polski, które odbędzie się 17 marca w godzinach 10:00-12:00. Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_faGOKa_BSDSvQ6znpU-Zag

 

Podczas webinarium krajowy ekspert EUCF w Polsce przedstawi najważniejsze informacje dotyczące podmiotów kwalifikowalnych do składania wniosków, procesu aplikowania czy rodzaju działań jakie mogą zostać sfinansowane.

29 marca 2021 r. rozpoczyna się 2 nabór do European City Facility (EUCF), czyli Europejskiego Instrumentu Miejskiego, którego głównym celem jest wsparcie samorządów w przygotowaniu i realizacji ambitnych projektów wpisujących się w nowe cele energetyczno-klimatyczne. W tej drugiej edycji grant w wysokości 60 000€ otrzyma aż 66 wnioskodawców – to ponad dwa razy więcej niż podczas pierwszego naboru.

Inicjatywa EUCF wspiera samorządy lokalne w opracowaniu koncepcji inwestycyjnych, przyczyniających się do realizacji działań określonych w lokalnych planach działań na rzecz klimatu i energii (SEAP, SECAP i inne).  

Wnioskodawcy z Polski mogą się też zarejestrować do newslettera, aby otrzymywać informacje o kolejnych naborach i webinarach informacyjnych:

http://www.pnec.org.pl/pl/eucf/764-chce-otrzymywac-informacje-o-inicjatywie-european-city-facility